קישורים מומלצים: בית חכם מנוף הרמה

הדברה באשדוד

לא אחת עם הנמל השופע עבודה באשדוד והסחורה שמגיעה ממקומות שונים בעולם, מתלווים גורמים קטנים ולא כל כך נעימים בצורת מזיקים. אלו יכולים להתפרש על מגוון רחב של בעלי חיים שיכולים להופיע להצגה חד פעמית או להחליט לקבוע משכן קבע בביתכם. המזיקים יכולים להיות יונים, עכברושים, זבובים, יתושים, תיקנים ואף מיני חרקים שהחליטו שביתכם הוא המקום הטוב ביותר לא רק בשבילכם, כי גם עבורם. התוצאה היא זהה, זהו מטרד בלתי נעים ומזיק בבית שיכול להביא עמו אי סדר, לכלוך ואף מחלות. על כן יש לטפל במטרד זה ולמנוע ממנו להמשיך לקנן בביתכם, הפתרון הוא הדברה.

עם ההתקדמות הטכנולוגיה והמדע התפתחו שיטות שונות להדברה כאשר העיקריות שבהן מתחלקות לשתי קטגוריות, הדברה כימית והדברה אלקטרונית.

הדברה כימית

הדברה זו משתמשת בחומרים שונים הפועלים על המזיקים וגורמים למותם. החומרים יכולים להמית על ידי הרעלת המזיק באכילתם, על ידי מגע עימם שירעיל חיצונית של עור החיה, או הרעלה נשימתית שנעשית באמצעות חומרי הדברה המרוססים כגז או תרסיס. הדברה זו התגלתה כיעילה עבור מזיקים רבים ואף בשימוש בחומרים מסוימים מונעת קינון מחדש של המזיק ו"מטהרת" את השטח לטווח של מספר שנים. שני החסרונות העיקרים בשיטה זו הם שהחומרים הפעילים יכולים להזיק גם לבעלי חיים אחרים ויכולים לפגוע במערכת אקולוגית שלמה של אזור, והחיסרון השני הוא שבהרעלת המזיקים אנו גורמים לתהליך אבולוציה מסוים שהמזיקים שיישארו ויתרבו הם אלו שהרעל לא משפיע עליהם, וכך תוך מספר שנים המזיקים "מתחזקים" ונהיים חסינים בפני החומרים.

הדברה אלקטרונית

הדברה זו משתמשת בשיטות אלקטרוניות בהתקנת מכשירים היוצרים סאונד או רטט שמפריעים למזיקים במהלך חייהם והם לא מסוגלים להישאר לקונן באזור המחיה שבחרו. זוהי שיטה הפועלות על תדרים שאינם נקלטים באוזני אדם אלא רק באוזני המזיקים מהם מעוניינים להיפטר. החיסרון בשיטה הוא שנדרש חשמל להפעלת המתקן ולא לכל מטרד הוא יעיל.

לסיכום, בעיר כמו אשדוד בה לא מעט מזיקים מגיעים מסביבת החוף והנמל, נחוצה הדברה מסיבית, כימית או אלקטרונית, שתמגר את התופעה ותאפשר חיים שלווים ונקיים ממזיקים.

פרטי תקשורת

נייד: 050-6674656

דוא”ל:

צרו איתנו קשר