למה יתושים עוקצים?

התשובה הנכונה היא ראשית כל אין אלו היתושים שעוקצים כי אם היתושות. הנקבות הן אלו שזקוקות לחלבונים שניתן למצוא רק בדם יונקים, על מנת לפתח ביצים ולהטילם. הסיבה שאנשים מסוימים נעקצים יותר או פחות היא בגלל טמפ' הגוף, מורכבות הזיעה ששונה מאדם לאדם והפחמן הדו חמצני אותו אנו נושפים בנשימה. על כן לדוגמה אנשים שאינם רגילים למזג אוויר חם ויגיעו למדינה חמה יעקצו יותר משום שיזיעו יותר וטמפ' הגוף שלהם תהיה גבוהה יותר.

שיטות הדברה

שיטות ההדברה ומניעת היתושות מכניסה לבתים וקינון, פועלות לעיתים בדיוק על אותם חיישנים שמושכים אותן לאדם. ישנן שיטות כימיות הנעזרות בחומרים רעילים המכילים תרכיב זהה לכזה שיש בזיעת האדם ומושך את היתושות.

אמנם רוב השיטות פועלות דווקא על המתת זחלי היתושים טרם יתפתחו. יתושים מקוננים לרוב במים רדודים ושם מטילים את ביציהם, לכן רוב חומרי ההדברה מפוזרים במקומות הקינון. השיטות הנפוצות ביותר הן הביולוגית והכימית. ההדברה הביולוגית מוכרת כידידותית ביותר לסביבה ונעשית באמצעות פיזור אבקה או גרגירים על פני אתר הקינון על מנת שיאכלו על ידי הזחלים. גרגירים אלו מכילים חיידקים אשר מגיעים לקיבתו של הזחל וגורמים לו למוות. ההדברה הכימית נעשית על ידי פיזור חומרים הגורמים להרעלת אתר הקינון וכך או שאין לזחלים מזון, או שהם מורעלים פיזית מהחומר. כמו כן, שימוש נוסף בחומרים הוא שפיכת שמן על בריכות קטנות אשר חוסמות את האוויר וגורמות לזחלים להיחנק.

לסיכום, בין אם מדובר בשיטה הכימית או הביולוגית, שתיהן יעילות להיפטרות מהמזיקים שמגיעים מדי שנה עם החום והלחות הכבדים בארצנו. השיטות ממיתות את זחלי היתושים באתרי הקינון שלהם ויכולות לאפשר שלווה ללא המזיקים לא רק לעונת הקיץ, אלא אף למספר שנים.

פרטי תקשורת

נייד: 050-6674656

דוא”ל:

צרו איתנו קשר