קישורים מומלצים: אופטימום גולד ניקיון דירות

הדברת דג הכסף

לעיתים כאשר מחליטים לשנות את מראה הבית ומזיזים רהיטים ממקומם או כאשר מתחילים את ניקיון האביב הגדול ומוצאים את כל מה שמצוי בארון, מגלים חרק קטן וכסוף שמתחיל לברוח מהרגע שהוא התגלה, לעבר מקום חשוך ומוסתר אחר. החרק הזה הוא דג הכסף שמצוי ברוב הבתים אך ללא ידיעתנו. חרק זה אינו מסוכן לבני אדם ולכן הדברתו אינה נפוצה כל כך, אך הנזק שלו הוא בעיקר לחפצים כמו כרסום בספרים ובגדים.

דג הכסף תר אחר מקומות בהם יש סדקים ברצפה ולחות גבוהה, אלו הם תנאי המחיה האופטימאליים עבורו. על כן אחת השיטות להיפטר מדג הכסף, היא היפטרות מגורמים אלו. באוורור הבית וניקוי קבוע של סדקים ברצפה או בקירות ואטימתם, תוכלו למנוע קינון של דגיגי כסף. כמו כן, דגי כסף נרתעים מחשיפה לאור, על כן על ידי חשיפת מקומות חשוכים לקרני שמש תוכלו להרחיק אותם.

שיטות להדברה

במידה וכבר נתקלתם במשפחה שלמה של דגי כסף המקננים בביתכם, נדרשת הדברה רצינית יותר. רוב השיטות הטבעיות שלא כוללות שימוש בחומרים מסוכנים לאדם, הוכחו כיעילות להדברה. לפניכם מספר שיטות פשוטות וקלות ליישום בכל בית להדברת דג הכסף:

תפוח אדמה - בהנחת פיתיון של תפוח אדמה מרוסק למשך לילה בקרבה למקום המחבוא של דג הכסף, ניתן לצפות שדג הכסף יעבור לשכון בתפוח האדמה בגלל החמימות ומקור המזון הזמין, וכך בבוקר יהיה ניתן להשליך את הרסק ואתו את דג הכסף.

מי בור וסוכר – תערובת שחצי ממנה הוא מי בור והחצי השני סוכר ותושאר בקרבת מקום המחבוא של דג הכסף, תפתה אותו לצאת אך תמית אותו ברגע שינסה לאכול ממנה.

טיח על כותנה – דגי כסף כאמור מכרסמים בדים, על כן בפיזור טיח על בד כותנה בקרבת המחבוא ניתן ללכוד את דג הכסף.

אמוניה – בהשארת מלחי אמוניה בנקודות אסטרטגיות היכן שמצוי דג הכסף תוכלו לגרום לו תוך יממה לברוח מהאזור.

דגי כסף אינם מסוכנים אך הם מטרד ביתי. אין צורך בשיטות מסובכות או ברעלים מסוכנים להרחקתם. ניקיון, אוורור ושימוש בחומרים טבעיים יכולים לספק את ההרחקה וההדברה.

פרטי תקשורת

נייד: 050-6674656

דוא”ל:

צרו איתנו קשר